02
czerwiec
2021

Typy frontów kuchennych – sprawdź, co warto kupić

XXI wiek to okres, kiedy postęp techniczny i rozkwit coraz to dogodniejszych technologii pozwala nam na otaczanie się rzeczami bajecznie wykonanymi z najróżniejszych dostępnych na rynku materiałów.

Urządzając mieszkanie z reguły największy problem mamy z sprzętami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy uwagę to w większości wypadków fronty kuchenne. Do wyboru posiadamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej i z płyty meblowej, fronty lakierowane i szklane.

Czoła kuchenne drewniane wyglądają niesłychanie ładnie, drewno wdzięcznie prezentuje się w kuchni oraz powoduje, iż wnętrze wydaje się o wiele bardziej kameralne, niestety stolarze niechętnie zajmują się wykonywaniem frontów kuchennych z drewna, ponieważ ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeśli nie zostało adekwatnie wysuszone. Zawiasy nadto obciążone kłopotliwymi drzwiczkami z drewna szybciej się zużywają.

Drewniane fronty mają jednak zaletę, jakiej inne nie posiadają wolno je oczyścić ze starej farby wyszlifować oraz pomalować na nowo. Po ukończonym remoncie czy też bliskości finalnych prac stajemy przed trudnym wyborem dodatków i bezsprzecznie mebli. Najtrudniejszy jest dobór mebli kuchennych, bowiem tu nie liczy się tylko funkcjonalność mebli, niemniej jednak też ich estetyczny i modny wygląd.

W czasie wyboru kierujemy się po największej części wyglądem frontów kuchennych, przystosowujemy je do położonej już podłogi oraz płytek a jeżeli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne również powinny być całkowicie przemyślane pod względem materiału, z którego będą wykonane i koloru – przetestuj Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych przynależą fronty drewniane, które rewelacyjnie się prezentują, można je modernizować zdrapując farbę oraz pomalować na dowolny kolor, ale są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do wybitnie ciężkich, co powoduje prędkie niszczenie się zawiasów, jakie wykrzywiają się pod naporem zbyt rozległego ciężaru. Drewno błędnie wysuszone będzie się wypaczać i rozsychać, co jest najogromniejszą wadą tego typu frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, które z powodzeniem są w stanie podmienić fronty drewniane.

You may also like...