14
kwiecień
2021

Przykręcenie blach – gdzie nabyć blachowkręty?

Jednym z zazwyczaj zadawanych fabrykantom pytań w kwestii blach jest zapytanie o ich dobry sposób montażu oraz przechowywania blach w okresie otwarcie poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty produkcji), wypada rozciąć opakowanie, w którym znajdują się blachy i ustawić je pod nieznacznym skosem, żeby zapewnić spływanie przypuszczalnym wodom opadowym. Jeśli zaś okres między wytwórczością a montażem blach ma być dłuższy, wtenczas nieodzowne jest rozcięcie paczki, w której blachy zostały dostarczone przez fabrykanta. Po pewnym czasie pomiędzy arkuszami wypada umieścić listwy dystansowe, by umożliwić luźny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze wypada przechowywać w miejscu pewnym, przewiewnym oraz suchym, by nie doprowadzić do zmarnienia blach przez działanie elementów środowiskowych – w następstwie tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, która najbardziej interesuje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach pomiędzy kupnem a montażem.

Często z powodów technicznych czy też również budżetowych nie są w stanie albowiem zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

W szczególe, nie należy blach kłaść bezpośrednio na ziemi, bo może doprowadzić to do szeregu defektów chemicznych i blokuje odpływ potencjalnych wód opadowych, jakie mogą odnaleźć się w paczce. Poza tym, nie wolno opuszczać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego i bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dojścia powietrza.

Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy jedynie naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli niemniej jednak kupujący organizują trwające dłużej składowanie blach przed montażem, muszą bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy poszczególnymi arkuszami listewki dystansowe, by zapewnić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...