24
wrz.
2021

Niezawodne piece do wytopu metali kolorowych

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel wybierana jest głównie ze względu na wielokierunkowe właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach w zależności od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do 800 kHz. W tym przypadku też wiele zależy od konfiguracji.

Urządzenia podanej marki, zaliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia umieszczona jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile klient zamierza się dowiadywać więcej, może również skonsultować się z pracownikami. Wybrane aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w których centralnym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za solidność i funkcjonalność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można także stosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych urządzeń, o wysokiej sprawności energetycznej.

You may also like...