05
sierpień
2021

Łóżka pojedyncze dla dziecka

Własny pokój tylko dla siebie w nowym domu – to dla każdego dziecka prawdziwa frajda! Dlatego właśnie warto pomyśleć o tym, kiedy urządza się mieszkanie, i zafundować mu prawdziwe jednoosobowe łóżko – wygodne i bardzo praktyczne, bo na długie lata.

W jakim wieku dziecku warto sprawić pojedyncze łóżko?

Tak naprawdę nie ma sztywnej granicy, kiedy dziecko powinno dostać własny pokój i zacząć sypiać samemu. Wiadomo jednak, że im starsze, tym więcej miejsca zajmuje, dlatego zarówno łóżko rodziców, jak i łóżeczko niemowlęce nie będzie dla niego dobrym wyjściem. Dobrze dobrane łóżka pojedyncze potrafią nie tylko zaspokoić potrzebę malucha odnośnie porządnego wypoczynku, ale również zachęcają je do tego, aby wreszcie opuścić małżeńską sypialnię i sypiać samodzielnie. Kiedy tylko dziecko będzie na tyle duże, że przestanie się mieścić w niemowlęcym łóżeczku, warto sprawić mu wysokiej jakości tapczanik.

Jakie łóżko wybrać dla dziecka?

Dla młodszych dzieci rewelacyjnym rozwiązaniem są dostępne obecnie w sprzedaży łóżka piętrowe. Ich dolna kondygnacja może być wyposażona w półki, szuflady czy biurko, a całość stylizowana na różne sposoby, tak aby sprostać wysublimowanym gustom malucha. Niektórzy rodzice wolą jednak dużo bardziej stonowane wersje łóżek – przypominające nieco klasyczne łóżka dla dorosłych, o wymiarze 90×200 lub 100×200 cm. Co ciekawe, również łóżka kontynentalne występują w wersji pojedynczej. To zakup, który z pewnością się opłaci, ponieważ takie łóżko o dużych rozmiarach i bardzo ponadczasowym wyglądzie może być używane jeszcze długo po tym, jak dziecko dorośnie – wówczas wystarczy tylko zmienić pościel na bardziej pasującą do jego wieku i preferencji.

Jeśli poszukujesz łóżeczka, które będzie spełnieniem dziecięcych fantazji o bajkowym miejscu do spania, wybierz model kolorowy, z mnóstwem atrakcji, który stanie się jednocześnie świetnym miejscem dziecięcych zabaw. Jeśli stawiasz na praktyczne rozwiązania – spraw dziecku pojedyncze łóżko z zagłówkiem lub nawet wersję kontynentalną – z pewnością będzie to wybór na lata, którego nie będziesz żałować.

You may also like...